Her ay sipariş vermek zorunda mıyım?
Her ay düzenli sipariş verme zorunluluğu yoktur. Dilediğiniz sıklıkla sipariş verebilirsiniz. Üye olmak tamamen ücretsiz bir süreçtir.


Kimler Üye Olabilir?
18 yaşını doldurmuş her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı üye olabilir. Türkiyede oturma izni bulunan Rusya, Ukraine, Azerbeycan, Türkmenistan veya diğer tüm ülke vatandaşları da üye olabilirler.


Nasıl Oriflame danışmanı olabilirim?
Oriflame’e isteyen herkes katılabilir. Birçok farklı geçmişten herkes Oriflame’de çalışarak başarıyı yakalamıştır. Kendi işinizi kurmanız için çok nadir bir fırsat sunmaktayız ve bu iş için gereken tek yatırım işe bağlılığınız ve tutkunuzdur.
Sitemiz üzerinden üyelik formunu doldurarak Oriflame dünyasına ilk adımınızı atabilirsiniz.


Yeni üyelere sunulan avantajlar nelerdir?
Kayıt olduğunuzda Hoşgeldiniz Programımızdan yararlanmaya hak kazanırsınız. Hoş geldiniz programının içeriği her ay yenilenmektedir. Bu ay için geçerli olan programı alt kısımda görebilirsiniz.


Başlangıç Seti Nedir?
İşe Başlangıç Seti, Danışman olarak ihtiyaç duyabileceğiniz şirketimiz ve ürünlerimiz hakkında sunum malzemeleri, kataloglar ve eşantiyon ürünler içermektedir.


Üye olduktan sonra nasıl sipariş vereceğim?
Üyelik kaydınızın ardından tüm ürünleri özelmarka ortağı fiyatları ile almaya hak kazanırsınız. üyelik aşamasında ve sipariş verinken danışmanlarımız size gerekli desteği verecektir.


Siparişlerimin ödemesini nasıl yapacağım?
Siparişinizi oluştururken kredi kartı ile, siparişleriniz geldiğinde kapıda kredi kartı ile yada nakit ödeme yapabilir veya sipariş sonrası para yatırma alternatiflerini değerlendirebilirsiniz.


Nasıl başlamalıyım?
Yeni başlayan bir Güzellik Danışmanı olarak, size koçluk ve rehberlik edecek, yardımcı olacak daha tecrübeli danışmanlarınız olacaktır. Koçunuz size Oriflame’i tanıtacak ve başlangıçta gerekli olan her türlü bilgiyi sizinle paylaşacaktır. Yeni başladığınızda ihtiyaç duyduğunuz her şeyi içeren bir işe Başlangıç Seti de alacaksınız.


Nasıl para kazanabilirim?
Oriflame’de para kazanmanın iki yolu vardır. Güzellik Danışmanı olarak indirimli fiyattan sipariş verdiğiniz ürünleri katalog fiyatından müşterilere satarsınız. Ayrıca, diğer insanları da Oriflame ailesine davet ederek satış yapan bir ekip kurduğunuz takdirde buradan da ek bir gelir elde edersiniz.


Ne kadar zaman harcamalıyım?
Ne zaman ve ne kadar çalışmak istediğinize kendiniz karar verin. Tüm zamanınızı bu işe adamak veya boş zamanlarınızda ek gelir sağlamak size bağlıdır. Açılış saati kapanış saati olmadığı için size uyan bir şekilde zamanınızı ayarlayabilirsiniz.


Ekibinize nasıl katılabilirim?
Sitemizde bulunan kayıt formunu doldurmanız size yeterli olacaktır. Kayıt formunu doldurduktan sonra size mutlaka bir danışmanımız ulaşacak ve gerekli bilgileri sizi sunatacaktır.

Pramit organizasyonu olup olmadığı nasıl anlaşılır?
Piramit organizasyon aldatmacaları sizden (hızlı bir şekilde) para kazanmaya yönelik yapılardır. Çok katlı pazarlama şirketleri ise, tüketici ürünleri satarak kendi işinizi (ve diğerlerinin işlerini)  geliştirdikçe sizlerle beraber para kazanır. Bir şirketle anlaşma yapıp imza atmadan önce çok dikkatli araştırın.
Bu araştırmayı yapmaya şu üç soruyu kendinize sorarak başlayabilirsiniz:

Söz konusu şirketle iş yaptığınızda maddi kayıp riski taşıyor musunuz?
Bu soruya cevabınız evet ise “dikkatli olun”. Yasal olabilir, fakat birçok Doğrudan Satış şirketinde büyük yatırım yapmak gerekmez ve maddi kayıp riski de yoktur.
Kazanacağınız para, esas olarak ürünlerin veya hizmetlerin nihai tüketiciye satışından mı gelmektedir?
Eğer bu sorunun cevabı hayır ise ve kazanılan para başka kaynaklardan (işe alım ve transfer aidatları, envanter yükleme, ve teçhizat satışları) geliyorsa, yasal olmayan bir piramit organizasyon aldatmacası söz konusu demektir ve biz insanlara bu yapılardan uzak durmasını öneriyoruz. 
Satış personelinin kendisinin ve ailesinin kullandığı ürünler de nihai tüketiciye yapılan satışa dahil edilmektedir. Kişinin kendisinin veya ailesinin tüketiminden gelir sağlamasında, tüketilen miktar ve ürün fiyatı makul olduğu sürece,  etik olmayan ve yasa dışı bir durum söz konusu değildir.

Eğer satış ekibinin bir üyesi olmasaydınız, bu şirketin ürününü alır mıydınız? 
Eğer cevabınız  “Hayır, almazdım” ise neden o zaman kendinize, ailenize veya arkadaşlarınıza almaya değer bulmadığınız ürünler satan bir şirket için satış yapmak istiyorsunuz?
Pramit sistemler fazla uzun sürmez hızlı bir çıkışın ardından yıkılmaya mahkumdur.

Oriflame 55 yılda 50 den fazla ülkede birçok insanın hayatını değistirmiştir.

Oriflame danışmanı olmak
Güzellik Danışmanlarımızdan biri olarak, kendiniz ve aileniz için aldığınız güzellik ürünlerinde tasarruf edebilirsiniz. Yaptığınız satışlardan kâr elde edebilirsiniz ve diğerlerini de takımınıza davet ederek toplam grup satışından da para kazanabilirsiniz.  
Birçok danışmanımız Güzellik Danışmanlığını tam zamanlı bir iş olarak görüp kariyerlerinde başarı elde ederken; diğerleri de boş zamanlarında ek gelir elde etmek için ürünlerimizi satmayı tercih ettiler. Hangisini seçerseniz seçin, bize katılmanızdan mutluluk duyacağız.


Ürünü nasıl iade edebilirim?
Tüm ürünlerimizin yüzde yüz para iade garantisi bulunmaktadır. Bir ürünümüzden memnun kalmadığınız takdirde 30 gün içerisinde, iade prosedürümüz çerçevesinde bize iade edebilirsiniz. Bağımsız bir Satış Danışmanından bir ürün aldığınızda onlarla iletişime geçmelisiniz, onlar iade isteğinizle ilgileneceklerdir.


Üyeliğimi sonlandırmak istersem?
12 ay boyunca herhangi bir sipariş vermediğiniz durumda üyeliğiniz otomatik olarak iptal edilecektir.
Ayrıca dilerseniz kazandığınız tüm haklarınızı birinci dereceden akrabalarınıza devredebilirsiniz. Yani miras bırakabildiğimiz muhteşem bir iş!